Ile kosztuje strona internetowa? Sprawdź cenę strony WWW - Codium | Software House

Ile kosztuje strona internetowa? Sprawdź cenę strony WWW

Wszystkie Biznes Strony internetowe
02/07/2021
2 min

Koszt strony internetowej to bardzo obszerny temat. Trudno o szybką i dokładną wycenę. Postaram się jednak aby po tym artykule temat był dla Ciebie bardziej klarowny.

Wstęp

Koszt strony internetowej to bardzo obszerny temat. Trudno o szybką i dokładną wycenę. Postaram się jednak aby po tym artykule temat był dla Ciebie bardziej klarowny.

Jakiej strony WWW potrzebujesz?

Na początku musisz sobie zadać pytanie do czego jest Ci potrzebna strona internetowa. Czy ma to być strona z systemem CMS? A może zwykła strona wizytówka w której nie musisz modyfikować treści? Czy posiadasz na nią materiały graficzne? Sam napiszesz teksty czy chcesz aby zrobił to ktoś za Ciebie? Pytań jest mnóstwo, dlatego nie da się jednoznacznie określić jaka jest cena za stronę internetową. Postaram się natomiast podać Ci widełki z jaką kwotą powinieneś się mierzyć.

W internecie jest mnóstwo agencji oraz freelancerów. Na pewno nie raz widziałeś freelancera, który reklamował, że stworzy stronę internetową za 300 zł razem z hostingiem i domeną. Muszę Cię jednak zmartwić. Najczęściej są to pseudo-specjaliści lub oszuści. W wielu przypadkach „inwestycja” w taką stronę nie ma żadnego skutku w postaci zainteresowanych Twoją usługą klientów. Niestety również bywa tak z agencjami. Zawalczą o Twoje zaufanie obietnicą złotych gór za 500 zł ale finalny produkt może być niskiej jakości. Dobra strona internetowa WYMAGA dużej ilości czasu aby była skuteczna, dlatego jeżeli ktoś kusi Cię bardzo tanią stroną internetową – dobrze to przemyśl.

Istnieją oczywiście dwie strony medalu. Niekoniecznie freelancer czy agencja będą złym wyborem. Często także możesz trafić na osoby, które znają się na temacie i niewielkim kosztem pomogą Ci w stworzeniu strony www. Tak więc jeżeli masz mniejszy budżet – raczej poszukaj freelancera. Przy wyższych budżetach rekomendowałbym wybranie sprawdzonej agencji kreatywnej.

Ile kosztuje strona internetowa?

To teraz czas na konkrety! Przedstawię Ci przykładowy cennik agencji kreatywnej dla stworzenia strony www, portale i sklepy internetowe na razie zostawiam w spokoju

  • Strona wizytówka + indywidualny szablon graficzny: 2000 – 4500 zł
  • Strona wizytówka + system CMS + indywidualny szablon graficzny: 4000 – 6500 zł
  • Strona zakładkowa + system CMS + gotowy szablon graficzny: 5000 – 8000 zł
  • Strona zakładkowa + system CMS + indywidualny szablon graficzny: 8000 – 50000zł

Podsumowanie

Jak więc widzisz, koszt strony internetowej jest bardzo indywidualny. Bez odpowiedniego wywiadu nie da się określić jaka będzie cena strony WWW. Zaznaczam też, że powyższe kwoty są jedynie orientacyjne! Jeżeli chcesz abyśmy wycenili Twój projekt – skontaktuj się z nami.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Specjalizujemy się w stronach www, sklepach internetowych i projektowaniu graficznym. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą – napisz do nas!

Sprawdź

FAQ

Często zadawane pytania

Co to jest strona wizytówka?

Strona wizytówka to podstawowa forma strony internetowej, prezentująca najważniejsze informacje o firmie, produkcie lub usłudze. Zazwyczaj zawiera dane kontaktowe, krótki opis oferty i może także prezentować portfolio.

Czym jest system CMS?

System CMS (Content Management System) to oprogramowanie umożliwiające łatwe zarządzanie treścią na stronie internetowej bez potrzeby znajomości języków programowania. Pozwala na aktualizację treści przez osoby nieposiadające specjalistycznych umiejętności technicznych.

Jakie materiały graficzne są potrzebne do stworzenia strony internetowej?

Do stworzenia strony internetowej zaleca się przygotowanie profesjonalnych zdjęć produktów, usług lub zespołu, a także logo firmy w wysokiej rozdzielczości. Materiały te są kluczowe dla wizualnej atrakcyjności strony.

Dlaczego warto unikać bardzo tanich ofert tworzenia stron internetowych?

Bardzo tanie oferty często pochodzą od mniej doświadczonych wykonawców lub osób, które mogą nie poświęcić odpowiedniej ilości czasu na zapewnienie wysokiej jakości strony. Może to skutkować niską efektywnością strony w przyciąganiu klientów.

Czy podane ceny za tworzenie stron internetowych są stałe?

Nie, ceny są orientacyjne i mogą się zmieniać w zależności od konkretnego projektu, jego zakresu oraz dodatkowych usług, takich jak SEO, copywriting czy indywidualne rozwiązania programistyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzysztof Kurek

Pasjonat nowych technologii i kreacji. Lubi tworzyć i wymyślać nowe rozwiązania. Prywatnie zainteresowany dobrą kuchnią, filmem i robieniem nowych rzeczy.

Kategorie

Popularne wpisy